Projektový den Řemesla

V pátek 28.5. jsme s dětmi ze ZŠ absolvovali projektový den Řemesla.

Prvním úkolem naší cesty bylo se přemístit do bodu určení. Počasí nám přálo, tak nebyl pro nás problém zdolat lesní terén a vydat se směr Zbraslav pěšky.

Cesta ubíhala rychle i přes úkoly, které děti plnily (poznávání stromů, stavba nosítek atd.)

V krásném prostředí zbraslavské kovárny už na nás čekal pan kovář Miloš Zlámal, pan sochař Patrik Vlček a pan dráteník Drahoš Werner. Pan Zlámal si pro děti připravil krásnou přednášku spojenou s ukázkou staré kovárny, kterou má ještě po svém dědečkovi. Za odměnu si děti svými silami ukovaly skobičku. U pana dráteníka jsme měli možnost ukázat svoji kreativitu a vyrobit si obrázek pomocí drátků a korálků. Skupinky dětí si s nadšením vyzkoušely i práci pana řezbáře a sochaře pana Vlčka. Pomocí dlát a různého nářadí se učily opracovávat dřevo na výrobu dřevěných soch.

Den utekl jako voda a nám nezbývalo nic jiného než se vydat na zpáteční cestu. Odjížděli jsme nadšení z informací i z krásného a milého prostředí.

Už nyní se všichni těšíme na další společný projekt.

Za kolektiv ZŠ Magda Tjasková

Ze života školy 2020/2021